Uus Škoda Superb: konkurentidel on kurvad päevad

Uus Škoda Superb on tulnud. Kannul nii imetlus kui ahastus. Ahastab see, kes endale jalga tulistas, sest võrreldes sõsarmudeliga on tegu vähemalt sama kvaliteetse (kui mitte parema) ning märksa odavama premiumisse pürgiva luukpäraga.

Hyundai Tucson on tagasi!

Esimese põlvkonna Tucsonit valmistati edukalt aastatel 2004-2009, misjärel Hyundai sattus vaimustusse i-tähest ning andis kompaktse linnamaasturi teisele põlvkonnale nimeks ix35. Lihtsakoelise esivanemaga võrreldes oli see auto märksa silmatorkavamalt kujundatud, mis andis põhjust vastakateks arvamusteks. Seevastu tublisti kasvanud pakiruumi üle võis vaid rõõmu tunda.

Volvo XC90: esimene proovisõit troonipretendendiga!

Aastaid oleme populaarseima luksusmaasturi tiitli jagamist pidanud suure Saksa kolmiku siseasjaks. Jah, ka eelmise põlvkonna Volvo XC90 osutus üsna menukaks, aga päris BMW või MB tasemeni see siiski ei küündinud (eriti viimastel tootmisaastatel). 

Üle-eelmisel aastal tutvustatud Range Rover Sport tahaks samuti pirukast senisest suuremat tükki haugata, aga peale uue XC90-ga proovisõitu peab tõdema, et hoopis sellel uustulnukal on ilmselt parimad võimalused turuosad ümber mängida.

Subaru Outback: moodne ja turvaline

Uue Subaru Outbacki Euroopa versiooni esitletakse alles kevadel Genfis. Ühena vähestest õnnestus whatcar.ee-l käia teda juba nüüd Malmös proovimas.

Eesti “rahva-auto” tiitlit on läbi viimase 25 aasta kandnud mitmed masinad. Esimeseks välismaiseks (jättes nõukogude toodangu siinkohal kõrvale), millele säärast nimetust külge kannataks panna, oli ilmselt Ford Sierra. 

Nissan avaldas uue põlvkonna Navara

Jaapani autotootja Nissan avaldas uue 12. põlvkonna kastiauto Navara.

Autotootja sõnul on võrreldes eelmise mudeliga uus Navara ökonoomsem, väiksemate ülalpidamiskuludega ja kergem. Ühtlasi on auto eelkäijast madalam ja suurema kliirensiga ning pakub paremat kiirendust ja jäigemat raami.

MB GLA: pisimersust väikemaastur

Mercedes hakkas oma pisimaasturi turuletoomisest rääkima juba vähemalt neli-viis aastat tagasi, kuid eks vahepealne majanduskriis ja muud maailma hädad, viisid asjad lõpuks nii kaugele, et see alles nüüd meie teedele jõudis.

Parem hilja, kui mitte kunagi, ütleb vanarahvas selle kohta. Kuid kas tema kohta kehtib ka teine vanasõna: kaua tehtud kaunike? Viimase kohta ei tahaks väga sõna võtta, sest ilu on vaataja silmis ja kindlasti pole GLA kole auto.

Nissan avalikustas uue X-Traili hinnakirja

Nissan avalikustas täna uue X-Traili hinnad. Auto on saadaval kolmes erinevas varustusastmes, baasmudeliks saab esiveoline X-Trail Visia, hinnaga 22 990 eurot.

Nelikveoliste hinnad algavad 27 180 eurost, tegemist on manuaalkäigukastiga Acenta varustuses autoga. Xtronic variaatoriga automaaatkäigukast on saadaval vaid esiveolisel mudelil.